Düşük Basınçlı Sıcak Su Kazanı

 

Enerji tasarruflu ve zararlı maddesi çok az olan bir ısı hazırlama ile yüksek işletme güvenirliği ile ünitelerin uzun bir süre kullanabilir durumda olmaları büyük apartmanların ısıtma merkezlerinden istenen en önemli taleplerdir. Bunun için yetkin bir danışmanlık, kapsamlı bir hizmet sunumu ve özellikleri ile ekonomik ve geleceği güvenli bir ısı üretimi sunan ısı üreticileri gereklidir.

 

Yüksek Basınçlı Kızgın Su Kazanı

Yüksek sıcaklık ihtiyacı olan bölgesel ısıtma ve endüstriyel proseslerin ısı taleplerini karşılamak üzere 120 °C'nin üzerinde gidiş suyu sıcaklıkları sağlayan kazanlardır. Yüksek verimli, zararlı madde emisyonu düşük ve yüksek işletme emniyetine sahip Vitomax HW serisi kızgın su kazanları en yeni teknoloji tasarımları, emniyet ve kontrol donanımları ile tüm yüksek sıcaklık ihtiyaçlarına cevap verir.

 

Yüksek Basınçlı Buhar Kazanı

Buhar üretimi, güç üretimi, su ısıtma, merkezi ısıtma ve hastanelerde sıhhi tesisatlar gibi çok sayıda ticari uygulamaya sahiptir. Buhar, ayrıca gıda ve içecek, çimento, gübre, kağıt, ilaç ve ilaç imalatı alanlarında endüstriyel olarak kullanılmaktadır.

Üretim açısından kritik durumlar sabit basınçlı ve sürekli beslenen buhara gerek duyar ve bir buhar kazanı bunu sağlayabilecek kapasitede olmalıdır. Viessmann'ın Vitomax kazanları tam olarak bu gereklilikleri sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bu kazanlar hafif dizel yağı (HEL), sıvı petrol gazı (LPG) veya biyogaz ile çalışırlar ve entegre Economiser ile kullanıldıklarında %95'lik bir yakıt verimliliği elde etmektedirler. Bu sayede işletme maliyeti önemli ölçüde azalmakta ve yatırımın geri dönüşü hızlanmaktadır.

Kazanlar yapısal olarak ortaya çıkan kuvvetleri dağıtmak üzere tasarlanmışlardır ve bu nedenle, Viessmann'ın ticari ve endüstriyel kullanım için uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde kazanının ömrünü uzatırlar.

Tüm Vitomax kazanları fazlasıyla kullanıcı dostudur. Tüm kullanıcı arayüzü grafikseldir (GUI) ve kolay anlaşılabilecek ergonomikliğe sahiptir. Kazan tasarımı tüm güvenlik gerekliliklerini taşıdığından ve basınçlı cihazlar direktifine ve ülkeye özel mevzuatla uyumlu olduğundan çalışma sırasında tam güvenlik garantilenmiştir.

Viessmann kazanlarını piyasada öne çıkaran bazı özellikler şu şekilde sıralanabilir:

  • Basınç ve hacim açısından geniş bir çalışma aralığı.
  • Çevre dostu.
  • Düşük emisyonlu
  • Düşük enerji tüketimi
  • Çeşitli yakıt türlerinde tutarlı ve verimli çalışma
  • Düşük gerilim ve uzun ömürlülük için en iyi yapıya sahiptirler
  • Büyük ve gerilime dayanıklı odalar
  • Esnek uygulama
  • Güçlü termal yalıtım
  • Düşük ışınım

Vitomax, düşük yanma odası yüklemeli alev/duman tüpü, su soğutmalı tersleme odaları ve refrakter astarsız brülör ağızları gibi optimum tasarım öğeleri sayesinde yağ ve gazların çok temiz yakılmasını sağlar.

Viessmann Sıcak Su Kazanları
Viessmann Yüksek Basınçlı Kızgın Su Kazanı
Viessmann Yüksek Basınçlı Buhar Kazanı